Najważniejsi przedstawiciele branży obróbki metalu w jednym miejscu podczas Warsaw Metaltech

Tylko sprawdzeni wystawcy, tylko odwiedzający gotowi na inwestycje – tak wyglądała druga edycja Warsaw Metaltech, targów technologii maszyn i narzędzi do obróbki metalu. Wydarzenie odbyło się w Ptak Warsaw Expo w dniach 23-25 stycznia 2024 roku.

Ostatnie miesiące dla branży obróbki metali były okresem inwestycyjnym. Coraz więcej przedsiębiorstw decydowało się na zwiększenie nakładów na odnowienia lub rozbudowę parków maszyn i urządzeń. Wszystko po to, by zyskać na konkurencyjności i postawić na innowacje. Z podobną myślą tworzona była druga edycja Warsaw Metaltech, która odbyła się w Ptak Warsaw Expo. Tu nowoczesne rozwiązania spotkały się z networkingiem i branżową edukacją.

Najważniejsi przedstawiciele branży obróbki metalu w jednym miejscu podczas Warsaw Metaltech

Warsaw Metaltech było wydarzeniem dedykowanym biznesowi. Przedstawiciele branży technologii maszyn i narzędzi do obróbki metalu, czyli inżynierowie i technicy przemysłu metalowego, specjaliści do spraw produkcji i obróbki metalu,    projektanci konstrukcji metalowych czy przedstawiciele branży automotive i lotniczej, spotkali się z dostawcami najbardziej innowacyjnych systemów i narzędzi do optymalizacji pracy.

W tym gronie znaleźli się producenci maszyn do obróbki metalu, firmy dostarczające narzędzia i frezy, specjaliści w dziedzinie technologii skrawania, producenci urządzeń do spawania i lutowania, firmy oferujące usługi cięcia i gięcia metalu czy dostawcy systemów CNC i sterowania maszynami.

Podczas Warsaw Metaltech w roli wystawców wystąpili między innymi Machine Tools International, Polska Grupa CNC, Evoluma, NOTA, FANUC, Grupa Marat, SulichRec, Respekt Energy, Sturmer, GF, DEMATEC, HAFEN, INTER POLER, JAZON, GG TECH, HyperMILL, SMW AUTOBLOK, Temrex, GudePol, Kipp i AUER.

Kongres Innowacje w Obróbce Metali na Warsaw Metaltech

Warsaw Metaltech obfitowało również w branżową edukację. Ptak Warsaw Expo we współpracy z Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej i EVOLUMA Klaster Przemysłowy zorganizowało Kongres Innowacje w Obróbce Metali.

Podczas niego najbardziej cenieni eksperci i praktycy w branży podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju sektora. Jakub Bańcer, Key Account Manager z FANUC POLSKA oraz Wojciech Kowalczyk,    kierownik ds. rozwoju obszaru CNC i robotyzacji w SOLIDEXPERT odpowiedzieli na pytania, jak zrobotyzować proces obróbki skrawaniem i jak zautomatyzować procesy minimalizując ryzyko błędów. Prof. Damian Gąsiorek z Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej wygłosił wykład „Druk 3D z metalu. Przegląd metod druku i ich aplikacyjności w przemyśle”, a Jacek Smoluch, Product Leader z Robots Mitsubishi Electric Europe, prelekcję „Not so heavy metal” – o łatwości szlifowania i gratowania robotem”. Wykładów było jednak znacznie więcej, jak i godzin spędzonych na dyskusji o innowacjach i rozwoju sektora.

Kolejna edycja Warsaw Metaltech

Drugą edycję odwiedziło 5396 uczestników, z czego 342 z nich było spoza Polski. Swoje towary i usługi zaprezentowało 110 wystawców. Sukces tej odsłony wydarzenia sprawił, że już zarezerwowano datę na kolejną. Odbędzie się ona od 21 do 23 stycznia 2025 roku.