Podsumowanie Metaltech 2023

W dniach 24-26.01.2023 w Ptak Warsaw Expo odbyła się pierwsza edycja targów Warsaw Metaltech. Po tegorocznym sukcesie, zapraszamy na kolejną edycje, która odbędzie się 23-25 stycznia 2024.

Początkowo była to jedna ze stref targów przemysłowych, ale widząc jej dynamiczny rozwój postanowiliśmy stworzyć pierwsze w Polsce wydarzenie poświęcone tylko tej branży.

Jak widać była to dobra decyzja, ponieważ pierwsza edycja tych targów będzie kojarzyć się nam z setkami zawartych współprac, konstruktywnymi i owocnymi spotkaniami biznesowymi. Firmy pokazały nam innowacyjne rozwiązania w branży obróbki metali. Podczas wykładów najlepszych w Polsce i Europie branżowych ekspertów sale konferencyjne były wypełnione po brzegi. Taki event do tej pory w naszym kraju się jeszcze nie odbył!

Branża metali nieustannie idzie do przodu! Konferencje, które odbyły się podczas targów Warsaw Metaltech dały nam możliwość aktualizacji wiedzy oraz dyskusji na temat najnowszych technologii z tej dziedziny.

Pierwszy dzień został poświęcony analizie transformacji technologicznej i jej wpływowi na organizację produkcji w branży metalowej. Poznaliśmy tajniki efektywniejszego zarządzania w pracy jak i rozważaliśmy co pomoże w rozwoju w stronę automatyzacji w pracy. Konferencje poprowadzone zostały przez najbardziej doświadczonych ekspertów z tej branży. Drugi dzień podkręcił tylko emocje panujące wśród zainteresowanych, omawiane były innowacyjne i nowe rozwiązania stosowane w obróbce metali. Zostały porównane rynki zagraniczne a co najważniejsze wskazane zostały trendy, które zwiększają wydajność oraz konkurencyjność.

Poza niesamowitą wiedzą, którą mieliśmy możliwość pozyskać od ekspertów w tej dziedzinie, byliśmy świadkami premier urządzeń z najnowszą technologią w branży obróbki metali.

Liderzy sektora skupili się między innymi na nowoczesnych technologiach szlifierskich, diagnostyce laserów czy borowaniu dyfuzyjnym. Mogliśmy podziwiać również urządzenia do obróbki wiórowej, plastycznej, termicznej jak i również preparaty potrzebne w tej dziedzinie.

Tak znaczący sukces wydarzenia poskutkował planowaniem kolejnej jego edycji. Miło nam poinformować, że następna odsłona Warsaw Metaltech odbędzie się w dniach 23-25 stycznia 2024. Networking, edukacja, rozbudowywanie sieci biznesowych - to wszystko czeka na was w Ptak Warsaw Expo! Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej wydarzenia (https://warsawmetaltech.pl/) w celu uzyskania dalszych informacji. Do zobaczenia!